Teras Üstü Kapama

Teras Üstü Kapama

Teras üstü kapama teraslarınız mevsimsel şartlar nedeniyle kışını oluşan yağmur ve donla, yazın oluşan kuraklık ve tozla hayli kirlenir ve yıpranır. Bunun sonucunda terasınızda sızdırmalar çatlaklar oluşacağından, terasınızın ömrü kısalır ve sürekli bakım ister buda size her sene bir başka maliyet demektir.

Teras Üstü Kapama Görselleri,

 

Teras üstü kapatma sistemlerinde ilk önce terasınızın özel olarak ölçüleri alınır ve bilgisayar üzerinden çizimi yapılır. Daha sonra çizime göre terasınızın üstüne kapamanın metal konstrüksiyonlardan iskeleti yapılır. İsteğe göre yalıtım malzemeleride eklenir. Daha sonra birinci sınıf çamlardan olan fırınlanmış fın çamı ile kaplanır. Bu sayede terasınızın ömrü uzamış olur. Hem dekoratif açıdan hemde kalite açısından müşterilerimizin yüzünü de güldürmüş oluruz.

Teras Üstü Kapama Çeşitleri Nelerdir?

Ülkemizde en fazla yapılan çeşidi çatı teras kapatma çeşididir. Üstten gelen hava etkilerini ve yağışları doğrudan kapamak için cam ve ahşap dekorasyon malzemelerinin biçimli ve korunaklı bir şekilde inşa edilmesiyle elde edilir. Teraslar genellikle balkonların kapatma biçimleriyle eş değer bir şekilde kapatılırlar. Zaten yapı ve mevkileri gereği balkona çok yakın mimari oluşumlardır.Estetik bir görüntüye erişmek isteyen ev ve ofis sahipleri genelde cam malzemeler kullanarak teraslarını kapatırlar. Bu dekorasyon açısından emin bir adım olmakla birlikte dışarı ile içeri arasındaki görsel dengeyi de korumuş olur. Teraslarında daha sağlam bir kapama modeli isteyen müşteriler ise ahşap kapama modellerini tercih etmektedirler. Çeşitleri ne olursa olsun teras kapama yapıları su izolasyonuna sahiptir ve hiçbir şekilde su geçirmezler. Aynı zamanda havanın yıkıcı etkilerini yarı yarıya indirmektedirler. Bu sayede çoğu binada ve yapıda kullanılamaz alan olarak kabul edilen teraslar kapama çeşitleri ile birlikte kullanıma açılmış olurlar.